Alman HART KERAMİK firmasının, Türkiye’de Seramik Baca sektöründe işbirliği yapmak üzere gerçekleştirdiği uzun arayışlar neticesinde 2007 yılında ERTAŞ GRUP ile ortaklık anlaşmasına varılmış ve ERTAŞ – HART BACA SİSTEMLERİ A.Ş. kurulmuştur.

Bu birliğin temel esasıi Türkiyedeki mevcut baca potansiyelinin iyi değerlendirilmesi ve yapılardaki baca kaynaklı sorunların ortadan kaldırılmasında etkin rol oynamaktır. Amacımız her çeşit yapı ve yakıta uygun en kaliteli baca sistemlerini kullanıcıların hizmetine sunmaktır.

Baca sistem elemanlarından biri olan dış koruma bloğu, zengin bims (pomza) yatakları üzerine kurulu Blokbims üretim tesislerinde imal edilmektedir. Alman MASA teknolojisi ve makineleriyle yapılan üretimler, Avrupa’daki benzer yapı elemanlarına göre, bims’den üretilmiş baca blokları, daha sağlam ve uzun ömürlüdür.

Yüz yılı aşkın bir süredir Avrupa’da işlevselliğini yitirmeden kullanılan Sseramik baca sistemlerinin Türkiye’de de yaygınlaşmasını , yapılarda kullanılmasını ve mevcut bacalara kalıcı bir çözüm getirmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu birlikteliğin , inşaat sektörüne katkı sağlaması en büyük temennimizdir.

ERTAŞ-HART YÖNETİM KURULU

Kategoriler: Ertaş Hart